Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co mě zajímá

Příspěvky

Kolik bereme?

16. 11. 2010

Já tyhle statistiky nemám ráda. Čísla jsou tam zkreslená, ať směrem nahoru, tak směrem dolů. Mám za to, že se všeobecně šíří záměrně panika, která plodí buď tlak na snížení platů nebo zamrznutí. Finanční krize je holt finanční krize, to se nedá nic dělat..A kdyby náhodou nebyla tak žhavá, stejně se nedá nic dělat. Protože finanční krize je prostě finanční krize. A tak všichni zachovejme paniku..Co kdyby náhodou v reálu vlastně vůbec nebyla??
 
Celý příspěvek | Rubrika: Co mě zajímá | Komentářů: 0

Co je vlastně luxus?

3. 7. 2010

Všichni, víme, co je slovo ,,luxus"..Všimli jste si ale někdy, že každý vidí za slovem ,,luxus" něco jiného? Ať už se jedná o značkové oblečení, super auta, domy nebo zážitky, protože třeba ta poslední dovolená byla ,,faaakt luxusní"!:)) Ovšem není značkové oblečení jako značkové oblečení a tak měřítko, odkud je to vlastně luxus a odkud standard, je zavádějící. Nehledě na to, že každý si svůj luxus představuje jinak, ale říkat o značce ZARA, že je luxusní? U nás v Čechách ano, všude na západě údajně spíše značka pro střední a nižší třídy..My Česi jsme prostě jiní, no..Hlavně ale, že to pivo máme skutečně luxusní;)

 
Celý příspěvek | Rubrika: Co mě zajímá | Komentářů: 0

Nová stará Praha..

22. 5. 2010

Chtělo by to změnu, říkám si, když si tak jdu po Václaváku a vidím, jak sochu sv. Václava oblejzá partička turistů. Kde jinde ve světě lezou po sochách lidi? Zase na druhou stranu je to takové hezké sžití s přírodou a kulturou, když naše sochy slouží jako parking pro holuby a lidi. A tak si vzpomenu, že jsem nedávno viděla několik hodně zajímavých návrhů na nové řešení Václavského náměstí, kde sv. Václav byl ohraničen a v bezpečí a přesto to nenarušilo umělecký dojem, který dnes jaksi kluk jeden na koni díky trusu holubů a opilců v sedle ztratil. A protože se nejen mladí architekti snaží s Prahou něco dělat, můžete zajít za jejich nápady do galerie DOX.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Co mě zajímá | Komentářů: 0

Rekonstrukce koupelny a kuchyně

14. 3. 2010

Ach jo..Letos mě to čeká. Už se tomu poměrně hezkou dobu vyhýbám, protože představa, že bude všude doma prach a ,,bordel" ( hledala jsem slušnější slovo, ale nic více výstižného opravdu není:)), mě děsí i ve spánku. O.k., ale letos to bylo jedno z mých novoročních předsevzetí a je sice pravda, že můj byt působí spíše jako skanzen 70. let ( což bych mohla zpeněžit jako zápůjčku do výstavy vrcholného komunismu ), ale holt všechny obavy stranou a stranou i ten hnusný umakart. Takže koupelno, záchode, kuchyně pozor, jde se na to! A tak googluji tipy, rady, ať už to mám za sebou..

 
Celý příspěvek | Rubrika: Co mě zajímá | Komentářů: 0

Život v tunelu

19. 2. 2010

Nevím, jak jste na tom vy, ale někdy mám pocit, že celý týden, kdy chodím do práce, je jako v tunelu. Prostě jen jedu na setrvačnost, ráno vstávám, přes den makám, večer uléhám ke spánku a ráno zase znovu. Tím docílím úžasného efektu a to nejsem kouzelník! Udělám si z pěti dnů den jeden - bez šťávy, apatický a koncentrovaný tak, že vlastně ani nevím, že to bylo více jak jeden den. Následuje víkend - lehké probuzení z apatie..pak tunel, víkend, tunel, víkend..No, nastal čas na změnu, nemyslíte? Kde jsou všechny ty motivační knihy, které jsem přečetla? Kde je všechna ta teorie, kterou znám a přitom jí v praxi nepoužívám? A tak díky za takové články, jako je ten následující..které mi připomínají, že jen zážitky je člověk živ, nikoliv jen prací..

 
Celý příspěvek | Rubrika: Co mě zajímá | Komentářů: 0

Jak začít investovat?

26. 1. 2010

Pár týdnů si už nejen pohrávám s myšlenkou vrhnout se do světa investic, ale prostě do toho jít. Snažím se získat maximum informací o možnostech investování, zjistit, jaký typ investice je pro mě ten nejvhodnější, analyzovat si své cíle a očekávání. Pro mnoho lidí slovo investování znamená riziko, zisk, ztrátu, perfektní znalost světa financí. Podle informací, které ale doposud mám, je to jen slovo a záleží je na každém z nás, který význam mu přiřadí. Protože investovat může skutečně každý bez ohledu na zásoby vašeho ,,ne/bohatství". Jde jen o to vsadit na správnou kartu a nastoupit do správného vlaku správným směrem...a dle pravidel investování tohle můžete z 80% ovlivnit. To je vcelku fajn číslo, nemyslíte?;)

 
Celý příspěvek | Rubrika: Co mě zajímá | Komentářů: 0

Jak se při běhání vyvarovat začátečnických chyb

16. 11. 2009

Běhání, běhání, všechny smutky zahání..Tohle u mě platí stoprocentně. Na běhu jsem se stala závislá. Nejsem ten maratonový šílenec ani žádný extra sprinter, ale běhám dvakrát týdně a pro radost. Je to vážně perfektní pocit. když přiběhnete domů a cítíte se skvěle, zdravě, endorfiny se vám pumpují do krve a před známými se můžete vychloubat, že to přece ,,nic není" vstávat v 5.40 a jít si zaběhat...tvářit se, jaká už je to vlastně brnkačka. A teď už to brnkačka opravdu je, pokud máte natrénovano a chodíte pravidelně. Myslím ten běh..Jinak v těch 5.40 svádím v sobě pokaždé drsný boj - zůstat ve vyhřáté posteli ještě o hodinu déle...

 

Je to na draka!

11. 10. 2009

Dnes je neděle a já mám baječný pocit. Byla jsem pouštět draka, dnešní počasí na to bylo ideální. Draka jsem pouštěla naposledy někdy ve druhé třetí třídě základní školy a od té doby jsem to považovala za čistě dětskou záležitost. Chyba lávky, přátelé dospělí! I takové už nedítě si může užít fakt velkou srandu..Takže místo do kina a hospody doporučuji se řádné obléct, vylézt někam na kopec a pustit do vzduchu model, se kterým ohromíte ,,konkurenci". Protože dnes těch draků bylo ve vzduchu docela dost..Následující link vám pomůže ohromovat vlastním modelem ;))
http://www.domacidilna.cz/dilna/dilna.nsf/0/75C0A0FA16BE9EA4C1256B01004BEA79

P.S.Mimochodem, to kino a hospodu zcela jistě pak taky zvládnete..

 
Celý příspěvek | Rubrika: Co mě zajímá | Komentářů: 0

Zvládnutí druhého jazyka - mít dětský mozek

10. 8. 2009

A já si říkám, proč mi pořád ta angličtina nejde do hlavy tak rychle a dobře, jak bych chtěla. Dobrá, připouštím, že to učení lehce flákám..Vyzkoušela jsem už několik metod a musím připustit, že slovník pod polštářem prostě nefunguje:) Slovíčka se mi tam samy nedolívají, ačkoliv to někde slibovali.Poslední metoda funguje podobně jako se učí jazyku malé dítě. Potvrzuji, že to je jeden z nejlepších způsobů učení.Jenže samo to pořád do hlavy neleze:( A tak kvůli angličtině jsem menší, menší, až budu úplně nejmenší...

 
Celý příspěvek | Rubrika: Co mě zajímá | Komentářů: 0

Facebook a citlivá data

25. 5. 2009

Kolik lidí ještě není na Facebooku? A kolik lidí už tam je? Skoro začíná platit, že kdo není na ksichtoknize, jako by ani nebyl..Na jednu stranu fenomenální nástroj na sdílení informací se svými přáteli, obchodními partnery, sdílení svých sympatií a anitpatií, na druhou stranu možnost zneužití vašich dat, citlivých údajů a při úniku těchto informací velká pravděpodobnost problémů. Nezbývá než si dávat pozor, co za informace a fotografie tam vkládáme..hmm, trochu paranoia:)

 
Celý příspěvek | Rubrika: Co mě zajímá | Komentářů: 1

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11

následující »