Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mobil Christian Dior

28. 11. 2008
Exkluzivní vzhled, prestižní materiály, patentované technologie a cena průměrného ojetého automobilu. To je v krátkosti nový mobilní telefon od světoznámé módní značky Christian Dior, který jsme měli možnost nafotit v pražském butiku v Pařížské ulici.
Mobil Christian Dior

K dispozici ale byl pouze ten "levnější" kousek za 93 700 korun. Diamantový model za téměř půl milionu na nás bohužel nepočkal. Po pár dnech si ho odnesl nedočkavý zájemce o tento prémiový přístroj.

I z levnější varianty bez diamantů ale luxus přímo sálá. Pro znalce módních značek prozradí svou příslušnost k Christianu Diorovi téměř okamžitě. Na svém těle totiž používá tolik typický vzor (cannage) The Dior signature.

Mobil Christian Dior

Precizností svého zpracování si telefon nijak nezadá s drahými švýcarskými hodinkami. Materiály používané k výrobě telefonu patří mezi to nejlepší, co lze na trhu nalézt. Například ocelové šasi je ze stejného materiálu, který se využívá ke stavbě těch nejdražších hodinek.

Telefon s véčkovou konstrukcí má rozměry 99 × 43 × 14 mm a váhu 125 gramů. K dostání je ve čtyřech barevných variantách - černé, bílé, růžové a červené. K nafocení jsme dostali první zmíněnou barvu, elegantní černou.

Přístroj nabídne pro svou kategorii nezvykle bohatou výbavu. Může se například pochlubit dosud nezvyklým AMOLED displejem, který vás nadchne ostrostí svých barev i rychlou odezvou při přehrávání videa.

Unikátní je i přívěsek My Dior. Ten majiteli přístroje umožňuje ovládání hovorů bez nutnosti lovení telefonu v kabelce. Přívěsek s mobilem komunikuje přes Blutooth a je vybaven magnetickým poutkem, díky kterému jej lze snadno přichytit na oděv nebo k poutku kabelky.

Mobil Christian Dior

Přívěsek díky malému displeji umožňuje i vytáčení telefonních čísel ze seznamu telefonu. Bohužel SMS zprávy si na něm nepřečtete. Váží pouhých třicet gramů a jeho rozměry jsou 70 × 27 × 10 milimetrů.

Design přístroje je zcela minimalistický. Klávesnice ale nese další typický prvek pro Diorovy produkty - malou hvězdičku, která zakladateli značky prý ukázala, kde má otevřít svůj první butik. Diorovou "lucky star" se chlubí potvrzovací střed rozměrné navigační klávesy.

Mobil Christian Dior

Čím ale dokáže telefon své majitele dokonale vyvést z míry, je náchylnost na zachytávání nečistot. Kousek a nebo ještě lépe větší kus jelenice je téměř nezbytné stále nosit s sebou. Jinak se z exkluzivního přístroje stane pouze upatlané "něco" ve vaší kabelce.

Přímo v telefonu lze nalézt exkluzivní videa či vyzváněcí tóny. Telefonní seznam pojme až tisíc kontaktů a přístroj nabídne i MP3 přehrávač, převodník jednotek a další běžné funkce. Oproti jiným exkluzivním značkám ale nenabízí žádný další servis v podobě VIP telefonní asistence a podobně.

Dior phone

Dior mobil je oproti jiným ryze módním telefonům unikát. Nevznikl podobně jako třeba LG Prada nebo Samsung Armani ze spojení se známým výrobcem telefonů, ale v dílnách poměrně neznámé společnosti ModeLabs. Ta již na zakázku vyrobila mobil například pro značku HUMMER, nebo oděvní společnost Levi's.

Zdroj: www.mobil.idnes.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář