Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výhled koncertů: Linkin Park, Judas Priest, Blackmore´s Night a další

17. 6. 2008

17. června – úterý – Judas Priest

Judas Priest jsou momentálně na celosvětovém koncertním turné, na které dokonce vyrazili v té úplně nejsilnější sestavě, která zahrnuje kytaristy Glenna Liptona a K.K.Downinga, pak basistu Iana Hilla, bubeníka Scota Travise a hlavně zpěváka Roba Halforda. Jednou ze zastávek jejich turné bude i Česká republika, kam slavná heavymetalová mašina dorazí v úterý, kdy koncert proběhne v ostravské ČEZ Areně. Kapela, která definovala podobu heavy metalu tak, jak jej známe dnes, sebou přiveze průřez celou tvorbu a také ukázky skladeb z připravované novinky.

Ostravský koncert ale nebude jedinou zastávkou u nás, protože Judas Priest ještě zahrají o nějaké tři týdne později v liberecké Tipsport Areně, kde s nimi navíc vystoupí v roli předskokana další ohromně zajímavé seskupení, protože dojde k české koncertní premiéry nové skupiny Cavalera Conspiracy. V ní se nacházejí udobření bratří Cavalerové, tedy bývalí členové slavné Sepultury. Ti přijedou představit ani ne tři měsíce staré debutové album Inflikted, ale o tom až za pár týdnu, až bude jejich koncert aktuální s Judas Priest aktuální.

ČEZ Arena, Ostrava – 990 Kč

17. června – úterý – Linkin Park

Linkin Park přijíždějí potřetí do České Republiky, aby tentokrát návštěvou poprvé poctili moravskou metropoli Brno. Skupina, která si za osm let svého působení na hudební scéně, vybudovala neotřesitelnou pozici mezi rockovými kapelami, vystoupí v Brně na tamním Velodromu, takže dojde ke koncertu pod širým nebem. Linkin Park, kteří se můžou pyšnit multi-platinovým prodejem svých nahrávek, momentálně absolvují evropské turné, v jehož rámci se představí jako hlavní hvězdy na spoustě předních evropských festivalů.

Skupina bude na svém koncertě vycházet ze třech velmi úspěšných alb Hybrid Theory, Meteora a Minutes to Midnight, které vyšlo vloni. Skupinu asi blíže představovat nemusím, ale pakliže se mezi vámi přesto nachází někdo, kdo by je náhodou neznal, pak vězte, že se v jejich hudbě splétají vlivy od Deftones, přes Korn, ale i třeba The Roots a mnoho dalších, přičemž nad hudební složkou ještě ční vybroušená kombinace rapu Mikea Shinody a zpěvu Chestera Benningtona.

Velodrom, Brno – 895 Kč

18. června – středa – Stimul Festival (Matmos a Zavoloka)

Průběžný festival Stimul se po Amonu Tobinovi tasí s dalším trumfem, protože tentokrát do Archy dorazí sanfranciští podivíni Matmos, kterým by letos mělo vyjít nové album Supreme Ballon. Matmos, kteří mají jméno podle příšery za slavné Barbarelly, do širšího povědomí pronikly před třinácti lety jako remixéři a později i spolupracovníci na nahrávkách a koncertech Björk. Od roku 1998 začali vydávat vlastní pozoruhodná alba, na kterých se projevila jejich nesmírná posedlost samplováním úplně čehokoliv. Pro svá alba tak lovili zvuky třeba na plastické chirurgii (A Chance To Cut Is A Chance To Cure). Pro další album pro změnu využili ohnuté pětistrunné banjo, kanystr hélia, zvuk liposukce, past na myši, tablety aspirinu hozené přes celou místnost na bicí a spoustu další šíleností, díky kterým patří album Civil Wars mezi taktéž naprosto ojedinělé a originální kousky, jakým na současné hudební scéně asi vůbec není rovno.

Matmos se navíc proslavili i spoluprácí s dalšími významnými interprety, z nichž stačí namátkově vybrat třeba Kronos Quartet. Jejich koncert by měl být ještě ke všemu velmi zábavnou a živě vytvářenou show. Matmos ale nebudou jediným lákadlem večera, protože před nimi ještě vystoupí ukrajinská experimentátorka s elektronikou Zavoloka. Tu pro změnu předchází pověst skvělé spojovatelky glitchové elektroniky s přírodními zvuky a nádechem ukrajinské lidové hudby.

Divadlo Archa, Praha – 430 Kč

20. června – pátek – Blackmore´s Night

Ritchie Blackmore k nám se svou skupinou Blackmore´s Night jezdí pravidelně několikrát do roka a nejinak tomu bude i letos, kdy tentokrát přijede například do Českého Krumlova a příští týden vystoupí ještě v Plzni. Blackmore letos se svou manželkou Candice Night přijede v rámci The Secret Voyage Tour 2008. Anglo-americká rocková skupina, která nachází inspiraci především v renesanční hudbě, se dala dohromady už v roce 1990. Tehdy se Ritchie a Candice seznámili a ihned zjistili, že si vyhovují jak hudebně, tak i lidsky. Uběhli tři roky, Blackmore opustil Deep Purple a o dva roky později nahrál album Stranger in US All, na němž mu Candice nazpívala vokály.

O čtyři roky později už byla založena skupina Blackmore´s Night, v niž se Candice ujala postu hlavní zpěvačky. Debut Shadow of the Moon se stal okamžitě velkým hitem, a to zejména v Evropě. Blackmore od té doby švihá jedno album za druhým a objíždí pravidelně Evropu se svou ženou a doprovodným bandem, přičemž na svých koncertech většinou vystupují v dobových kostýmech a navíc pro svá vystoupení vždy vyhledávají slavná historická místa, aby byla atmosféra koncertu dokonale dobová. Letošní koncerty se budou nést hlavně ve znamení posledního alba Paris Moon, ale už nyní je více než jisté, že Blackmore své fanoušky neochudí ani o největší hity z alb předchozích. Předkapelu pak obstarají tuzemští Gothien, hrající středověkou hudbu na historické nástroje.

Zahrada pivovaru Eggenberg, Český Krumlov – 650 Kč

Zdroj: live.centrum.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář