Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak přežít firemní večírek

19. 12. 2006

Firemní večírky! Jejich sezóna právě vrcholí. Zatímco některé firmy se předhánějí v jejich výjimečnosti a neotřelosti, jiné se spokojí se stejnou režií, jako vloni. Podobně je to se zaměstnanci jedni se těší, jak si letos zase s kolegy zapaří. Druhé jímá hrůza: jak to udělat, abych se druhý den nemusel plazit po chodbách jako posledně?

Break4Beats

Firemní večírek paří k nejošemetnějším nástrahám ve vašem zaměstnání. Existují jedinci, kteří ho dokáží skvěle využít a druhý den patřit k nejoblíbenějším a nejnepostradatelnějším osobám ve firmě. Většina z nás se ovšem obává, aby neskončila opačně například jako legendární filmová postava Bridget Jonesová, která všem přítomným předvedla svůj zpěv a několik promile v krvi. Pokud ovšem budete respektovat pár zásad, nemusíte se obávat, že večírek skončí kocovinou a to nejen morální.

Zmizet, nebo to přetrpět?
Nejprve si vyjasněte, zda se vám chce vidět kolegy ještě po pracovní době. Pokud ne, nikdo vás k účasti nenutí. Omluvte se, nebo zvolte kompromis stavte se na chvíli a pak se vytraťte. Vždy se vyplatí udělat vstřícné gesto a naopak nikdo není zvědavý na váš kyselý obličej.

Zjistěte si, v jakém duchu se party ponese a podle toho zvolte šaty.

"Korzuj a vyzařuj inteligenci," tak zní rada od Bridget, která již na dalším večírku nic neponechala náhodě a našla si v odborné literatuře návod. Snažte se najít v rozhovoru zajímavější téma, než je práce.

Pokud máte zájem dát se do hovoru s někým, koho neznáte, snažte se, abyste byli představeni třetí osobou. Další rada od Bridget zní: "Když seznamuješ lidi, uváděj detaily." Ideální jsou neutrální sdělení, která by mohla pomoci najít společné téma pro další konverzaci: Nataša je výborná právnička, specialistka na rodinné právo. Bridget pracuje ve vydavatelství a hráli jsme si spolu nazí v bazénku.

Break4Beats

S alkoholem opatrně
Většina party se neobejde bez alkoholu. Podle formálnosti celé akce a podle toho, kolik lidí znáte osobně, posuďte, do jaké míry se můžete opít. Pokud jste si zašli v úzkém kruhu do hospody, asi vám bude tolerováno více skleniček, než na houslovém koncertu pro nadnárodní společnost.

S vypitým alkoholem také roste pravděpodobnost faux-pas, z nichž některá se žehlí velice těžce. Pravidlo zní: přejděte to a druhý den nic nevysvětlujte a nerozpatlávejte. Omluvte se za nejhorší trapasy. Ke svým kolegům buďte podobně shovívaví i váš šéf to může přehnat s alkoholem a asi nebude chtít druhý den poslouchat, že jste si opravdu v tom nonstopáči tykali...

I zdi mají uši
A ještě jedna drobná rada závěrem: i když se zašijete do přilehlých prostor, jste pořád na firemním večírku. Pokud chcete někoho pomlouvat, raděj nejmenujte: nikdy totiž nevíte, jak vypadá jeho kamarád nebo příbuzný. Není moc příjemné, když se k vám někdo přitočí se slovy: "Já jsem manželce taky říkal, že ty šaty jsou moc obepnuté. Horák, těší mě."

Základní vybavení tedy máte, můžete vyrazit vstříc vánočnímu veselí. A pokud máte zálusk na seznámení nebo přímo sblížení s kolegou, Bridget to vidí jednoznačně: krajkové kalhotky by byly v rozhodujícím okamžiku jistě atraktivnější nicméně šance tohoto okamžiku dosáhnout se výrazně zvětší, pokud použijete ohromné stahovací bombarďáky. Šťastné a veselé.

Zdroj:centrum.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář